Tvorba z nevyužitých nebo odložených materiálů má smysl!

Při své tvorbě používám k šití doplňků jednak zcela nové látky, které zpravidla nakupuji v menší metráži. Nebo je mou oblibou využít zbytkovou metráž a odložené a nevyužité materiály. Například zbytkové skladovky z velkých továren, které nemají další využití. Nemám ani problém použít část z již nepoužívaného oděvu, rozstříhala jsem nejedny kalhoty a několik bund a kabátů, aby se zrodil zcela nový doplněk :-)

Každý kousek musí být samozřejmě zachovalý a použitelný. V takovém případě se jedná o tzv. upcycling (proces přeměňování odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové materiály či nové produkty).

Taková tvorba mi dává smysl, využít každý kousek, to je oč tu běží. Každodenně se vyhazují hromady textilu a přitom se dají nádherně zpracovat a použít. V mém případě mě takové možnosti vybízí k větší kreativitě a nápadům na různé kombinace. Možností je nepočítaně a já je ráda při šití (nejen) módních doplňků využívám.

Pokud se tedy nechcete zcela vzdát nějakého oblíbeného kousku z vašeho šatníku, můžeme ho společně přetvořit v nový originální doplněk!

Zde si můžete přečíst JAK OBJEDNAT NA ZAKÁZKU

 

Příklad využití nepoužívané kožené bundy a zbytkové metráže, kousky z kožené bundy jsem použila jak na dno kabelky, tak na výrobu střapce.

IMG_3205