O mně

Za značkou RoFi bags stojím já, Romana Fišerová.

Název značky vznikl z prvních slabik mého jména a příjmení (RoFi) ;-)

IMG_20210716_115522 šipka

 

Proč jsem vlastně začala kabelky a módní doplňky šít?

  • Moje neslyšící maminka se vyučila švadlenou, a tak jsem v dětství celkem často u nás v kuchyni vídala šicí stroj v akci, měli jsme zásobu módních časopisů Burda, apod. Maminka šila hodně pro mě i mého bratra, samozřejmě i pro sebe, měli jsme tedy oproti jiným dětem "nestandardní" modely. Což se mi vlastně líbilo. Ráda jsem si v dětství prohlížela různé módní časopisy a představovala si, jak by mi ten či onen model slušel, moc mě to bavilo. Občas jsem si i vyzkoušela, jaké to je sešít nějaké dva kousky látek dohromady. Takže látky a střihy byly běžnou součástí naší domácnosti. Zájem o módu u nás vlastně sahá ještě hlouběji do minulosti, jelikož moje babička (maminka mojí maminky) měla na Moravě vlastní kloboučnictví, než jí bylo v bývalém režimu zabaveno. Dá se tedy říct, že nadšení pro módu jde u nás z generace na generaci.

 

  • Svůj první (dětský) šicí stroj jsem dostala ve svých 10 letech. Nejspíš tím byla moje budoucnost předurčena ;-) Ráda jsem si jako dítě vyráběla různé šperky a ozdoby, chvíli jsem pletla, pak háčkovala, zkrátka jsem ráda tvořila rukama.

IMG_20210205_163538 (2)

 

  • Po základní škole jsem se rozhodla pro studium na SPŠ oděvní v Praze, kde jsem také odmaturovala. Nicméně, po škole jsem se rozhodla vydat úplně jinou cestou, jelikož možností uplatnit se v oboru v té době (maturovala jsem v roce 1996) bylo opravdu málo. Pracovala jsem na různých pozicích v administrativě, zákaznickém servisu i v marketingu. Móda mě dál zajímala, sem tam jsem si na sebe něco ušila, bavilo mě spíš ladit k sobě a kombinovat různé druhy oděvů. Pak jsem měla také období, kdy jsem šicí stroj vůbec nevyndala, nestřihla do látky, jen v případě nějakých úprav nebo přešití čehosi. 

 

  • O několik let později jsem absolvovala kurzy Stylingu a Barevné typologie. Tím se vlastně tak trochu "obnovil" a vrátil můj zájem o módu a nasbírané vědomosti jsem v několika případech uplatnila. 

 

  • Zlom ale nastal s narozením mé dcerky Beátky. Když byla trochu větší, napadlo mě, že by jako správná holčička měla mít svoji kabelku. Často totiž nosila s sebou na procházkách nějakého plyšáka nebo nějakou menší hračku. Dětské kabelky, co jsem viděla v obchodech, nenaplňovaly mé představy, jednak z pohledu zpracování, ale i použitého materiálu. Rozhodla jsem se tedy zhmotnit mé jasné představy o dětské kabelce. Ušila jsem první kabelku, druhou a nápady přicházely postupně.

 

  • Později jsem si ušila kabelku i pro sebe a rozšířila své portfolio o dospělácké kabelky. V současné době šiji kabelky pro holčičky, dámské kabelky, batůžky a další doplňky, jako košíky nebo mini peněženky. Moc mě baví zkoušet kombinace a spojení různých materiálů. Ráda se zaměřuji na detail a ráda používám různé ozdobné prvky. Baví mě pozorovat "zrození" nové kabelky nebo jiného doplňku, jak mi postupně roste pod rukama. Vždy se snažím využít materiál do posledního kousku, proto používám i drobné zbytky na výrobu malých doplňků, jako např. peněženky.  

 

  • Kromě šití si mé výtvory také sama fotím a starám se o svůj e-shop a celkově o prezentaci mé značky RoFi bags. A mimo to, dala jsem si za cíl naučit šít i Beátku. Teda ona to chce také :-)

 

IMG_20191030_112700_1